stopblokadekubi (stopblokadekubi) wrote,
stopblokadekubi
stopblokadekubi

ЛИСТ ПРЕЗИДЕНТУ США

Президенту
Сполучених Штатів Америки
Бараку Хусейну Обамі

Вельмишановний пане Президенте!
         Мають честь звернутись до Вас представники громадянського суспільства України у річницю Ваших ініціатив щодо покращення двосторонніх відносин між США та Республікою Куба. Українське суспільство схвально оцінило і підтримало зроблені за Вашою ініціативою в США кроки щодо визволення із в’язниць і повернення на Кубу представників Кубинської п’ятірки борців з тероризмом, налагодження дипломатичних відносин та відкриття посольств Куби та США на території обох країн, поліпшення співпраці між країнами у сфері телекомунікаційних технологій та частині фінансових питань.
         На жаль, у головному питанні щодо поліпшення двосторонніх відносин між США та Кубою – припинення півстолітньої економічної, торгової та фінансової блокади Куби з боку США, не тільки не відбулось суттєвих зрушень, але навіть застосування блокадних санкцій стало ще жорсткішим. Хоча у своєму програмному виступі рік назад, з якого розпочався процес покращання відносин США і Куби, Ви, пане Президенте, однозначно констатували, що політика блокади США щодо Куби не виправдала себе і немає сенсу її продовжувати.
Негативна оцінка політики США щодо продовження економічної, торгової та фінансової блокади Куби стала визнаною світовим співтовариством, що знайшло своє підтвердження під час голосування на Генеральній Асамблеї ООН 27 жовтня 2015 року резолюції Республіки Куба № 69/5 «Необхідність припинення економічної, торгової і фінансової блокади, введеної США проти Куби», за яку проголосували усі країни-члени ООН  за винятком двох.
Україна повністю поділяє таку світову оцінку продовження блокади Куби з боку США, і не випадково наша країна багато років поспіль голосує в ООН на підтримку кубинських резолюцій щодо необхідності припинення блокади. Особливо прикрим є те, що політика блокади несе негативні гуманітарні наслідки не лише для населення Куби, але й для населення США, України та багатьох інших країн внаслідок екстериторіального впливу законів США, що обмежують та переслідують торговельні операції з Кубою. Це стосується також питань медицини, здорового харчування, культури та інших моментів реалізації права народів на розвиток.
Ми закликаємо Вас, вельмишановний пане Президенте, здійснити реальні кроки щодо зняття усіх перепон, введених США політикою блокади щодо Куби. У Ваших повноваженнях зупинити застосування щодо Куби Закону про торгівлю з ворогом 1917 р., хоча між США і Кубою не було проголошено війну. Ви маєте повноваження відповідно Закону Хелмса-Бертона надавати дозволи на ліцензії щодо заборонених з Кубою операцій, тож надайте дозволи щодо торгових та фінансових  операцій щодо питань охорони здоров’я, продуктів харчування та культурного обміну між США та Кубою, що також спростить здійснення таких стосунків з Кубою з боку інших країн, і України в тому числі. Ви, як Президент США, своїми рішеннями можете дозволити використання долара США у міжнародних операціях з Кубою, дозволити здійснювати ці операції через банківську систему США та багато інших питань. У тому числі дозволити громадянам США здійснювати особисте лікування на Кубі, що дозволить тисячам із них отримати більш доступну за ціною високоякісну медичну допомогу, а сотням -  навіть врятувати життя.
Для нас, громадян України, Куба є великим другом, який протягнув руку допомоги десяткам тисяч наших дітей у трагічний час Чорнобильської катастрофи. Протягніть і Ви руку дружби Кубі і вона стане для США другом американського народу!

З глибокою повагою:

1.    Віктор Пасак,
президент Асоціації дружби
«Україна-Куба».
2.    Михайло Лопатін,
голова Всеукраїнської спілки
воїнів інтернаціоналістів-кубинців.
3.    Юлія Паламарчук,
голова ГО «Діти Тарара».
4.    Сергій Червонописький,
голова Української спілки ветеранів
Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
5.    Лілія Пільтяй,
президент  Всеукраїнської асоціації
жінок  «За генофонд України»,
6.    Олексій Успенський,
Голова ГО «Спілки ветеранів Куби»
7.    Сергій Казаков,
Перший секретар Київського МК СПУ
8.    Ігор Панюта,
голова ГО «Альтера»
9.    Віль Ромащенко,
Віце-президент Європейського Форуму Миру
(українська секція Форуму Миру)
10.   Мануель Лопес
Громадянин Куби
Координатор Комитету «Стоп блокаді Куби»

 Київ, 17.12.2015
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic
  • 0 comments